Merve Gürsoy Dereli

AVUKAT


Merve Gürsoy Dereli, 2021 yılından bu yana Kavlak Avukatlık Bürosu bünyesinde çalışmaktadır. Ekibimize katılmadan önce, vergi, denetim ve muhasebe sektöründe faaliyet gösteren uluslararası şirketlerde, 8 yıla yakın süre ile hukuk müşaviri/avukat olarak görev almıştır. Görevi süresince; özellikle ticaret hukuku, vergi hukuku ve iş hukuku alanlarında pek çok yerli ve yabancı müvekkile dava ve danışmanlık hizmeti vermiştir.

Başta birleşme, bölünme ve kısmi bölünme gibi şirket yeniden yapılandırma projeleri olmak üzere; hisse devir sözleşmeleri, ortaklık sözleşmeleri ve yatırım projelerinde gerekli tüm hukuki belgelerin müzakere edilmesi ve hazırlanması, hukuki due diligence, genel kurul organizasyonları, şirket, şube ve irtibat bürosu kuruluşları alanlarında görev almıştır.

Merve Gürsoy Dereli, ayrıca Şirket etik kuralları ve prosedürleri ile Kişisel Verilerin Korunması Kanunu ile uyum konularında müvekkillerine şirket içi eğitimler verilmesi konusunda deneyim sahibidir.

Avukatlık ruhsatını 2011 yılında edinen Merve Gürsoy Dereli, Koç Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2010 yılı mezunudur. Yüksek lisans eğitimine İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü’nde devam etmektedir.